Jozef Uhlár hodnotí jesennú časť nášho družstva do 14 rokov

Jozef Uhlár hodnotí jesennú časť nášho družstva do 14 rokov

15.12.2016 | Filip Holec

Tréner FK Senica U14 svoj hodnotenie rozdelil na hernú a výsledkovú časť

Jesennú časť žiackeho družstva by som v hodnotení rozdelil na dve časti. Prvá časť - futbalovo výsledková, druhá časť futbalovo - herná stránka. Výsledková časť je v podstate daná. Skončili sme na 8. mieste s počtom 16 bodov za 4 výhry, 4 remízy a 5 prehier s celkovým skóre 21:16. Najlepším strelcom bol Vrablic s 9 gólmi, druhý Hanáček strelil 3. Aj z tohto pohľadu vidieť, že mužstvu chýbali ďalší strelci. V 5 zápasoch sme nestrelili gól, ak keď príležitostí bolo dosť.

Po futbalovej stránke to bolo trošku zložitejšie. Bolo treba zvládnuť prechod z malého futbalu na už veľký. Futbal bol pre nich záťažou hlavne po kondičnej stránke. Myslím si, že po odohratí niekoľkých prípravných a majstrovských zápasov až na menšie výnimky to chlapci zvládli. Prípravu sme začali s 25-členným kádrom, ktorý sa postupne zúžil na 20. Výkonnostne slabší boli preradení do nášho B-čka v Čáčove.

V tréningovom procese sme sa zamerali, aby chlapci dokonale ovládali loptu po všetkých stránkach, čo však je dlhodobý proces, nebáť sa hrať 1-1. V prípravných zápasoch, ale aj majstrovských dostali všetci chlapci príležitosť hrať, aby sme našli optimálne posty pre každého z nich. Treba však povedať, že je to náročná a dlhodobá úloha nielen pre trénera, ale aj samotných hráčov. Skrátka dril, dril a ešte dril.

Po hernej stránke máme čo zlepšovať, ale aj napriek prehrám, ktoré si myslím, že v tomto veku nie sú až tak dôležité, sme odohrali dobré zápasy v Trnave, na Slovane i Interi, kde to bol asi náš najlepší herný výkon. Nevydarili sa nám zápasy doma s Trenčínom i s Nitrou, hlavne v 2. polčase. Ako som spomínal v úvode, strelili sme málo gólov, aj keď sme si vypracovali veľa šancí, horšie to bolo s ich premieňaním, hlavne proti slabším súperom ako Púchov a Myjava.

V jarnej časti chceme napredovať, okrem technickej stránky sa chceme venovať viac i taktickej stránke. V prvom rade chceme hrať futbal. Je to len na chlapcoch, treba však poctivo pracovať v tréningovom procese. Podmienky v Senici na ich futbalový rast majú vynikajúce.

 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Chceš hrať futbal? Naši mládežníci rozširujú svoje rady

Chceš hrať futbal? Naši mládežníci rozširujú svoje rady

16.11. | Klub
Senickí tréneri vzdelávajú aj deti v predškolskom veku

Senickí tréneri vzdelávajú aj deti v predškolskom veku

15.11. | Vlado Miček
Mládežníci dosiahli niekoľko zaujímavých výsledkov

Mládežníci dosiahli niekoľko zaujímavých výsledkov

15.11. | Vlado Miček

Copyright © 2017 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu