Senická mlaď - Potešila výhra U19 v Prešove

Senickí dorastenci a žiaci absolvovali cez víkend majstrovské stretnutia.

U19

Prešov - Senica   2:3 (1:3)

Góly: 10. Mihál, 13. a 38. Martišiak

Zostava: Kováč - Závodský (75. Chovan), Zaťko (46. Matta, 83. Beňo), Kučera, Novanský, Mihál, Begala, Martišiak, Štefanka, Červenák, Ravas

Stano Macek, tréner: „Úvod stretnutia patril domácim, keď už v 2. minúte sme prehrávali. Paradoxne nás tento moment nakopol a za 30 minút sme po krásnych akciách otočili zápas v náš prospech. Dvakrát sa trafil Dominik Martišiak a raz Mihál. V 2. polčase sa súper snažil vyrovnať, ale my sme hrali dobre v obrane. Až na jednu štandardnú situáciu, kedy Prešov znížil, sme mu nedovolili vytvoriť šancu. Chlapci išli na dno svojich síl, začo boli odmenení víťazstvom proti kvalitnému súperovi.“

U17

Senica - Ružomberok   0:1 (0:1)

Zostava: Gurega - Orság, Horniak (71. Meňuš), Belica, Biksadský, Udvorka, Mička, Chupáň (54. Milenky), M. Mihál, Želonka, Kuba

Vlado Včelka, tréner: „Tento zápas sme prehrali po našej chybe v defenzíve, ktorú sme urobili už na začiatku zápasu v 5. minúte. Súper sa potom zameral na defenzívu a čakal na rýchle protiútoky. My sme svoje šance nevyužili. Aj keď sme celý 2. polčas dobíjali bránu súpera, skórovať sa nám nepodarilo. Sme z toho veľmi sklamaní, pretože sme doma prehrali ďalší zápas a stratili všetky body.

U16

Zostava: Chropovský - Bocko, Šúrek, Halaj, Jablonický, J. Buchel, M. Vyletel, F. Buchel, Novotný (47. Černák), Bartoš (70. Bevelaqua), Fila (41. Kohút)

Edo Vilčinský, tréner: „Odohrali sme piaty náročný zápas v priebehu 15 dní, čo sa prejavilo aj na tempe a kvalite zápasu. Napriek zraneniam niektorých hráčov, sme vstúpili do zápasu aktívnejšie a v prvej polhodinke sme si vypracovali dve gólové šance. Tesne pred polčasom sme inkasovali veľmi lacný a zbytočný gól po centri zo štandardnej situácii. Chalanov treba pochváliť najmä za nátlakovú hru v 2. polčase, vypracované gólové šance a snahu o vyrovnanie do poslednej sekundy zápasu. Mrzí nás efektivita, nepremenili sme dva nájazdy na brankára zo strany, netrafili sme prázdnu bránu z ôsmich metrov po krásnej rýchlej akcii a navyše sme nastrelili aj brvno. Chýbal nám väčší pokoj v zakončení a takisto aj agresivita v pokutovom území súpera, kedy sme sa nedokázali pretlačiť do zakončenia z viacerých situácií. Zápas sme si nezaslúžili prehrať, musíme sa dať zdravotne do poriadku a v tréningovom procese zvýšiť kvalitu a intenzitu všetkých činností.“

U15

Senica - Nitra   1:3 (1:0)

Gól: 24. Kadlečík

Zostava: Odráška - Prelec (54. Vizváry), Hanáček, Halabrín, Kujovský, Čmarada (46. Knap), Mangera (48. Koprna), Czikora, Kudla, Mach, Kadlečík

Jozef Uhlár, tréner: „V týždni nás trápili zranenia i choroby, čo sa odrazilo v zápase, hlavne v druhom polčase. Prvý polčas sme zvládli, dodržali sme taktiku i spôsob hry. Súper začal síce aktívne, vytvoril si tlak i dve-tri pološance, no čistú gólovú šancu zahodil Čmarada po peknej prihrávke Kadlečíka. Títo hráči si to vynahradili o minútu neskôr, keď Kadlečík prekonal hosťujúceho brankára - 1:0. Ďalšiu príležitosť nevyužil Hanáček, keď namiesto strely volil nepresnú prihrávku. V druhej časti sa hostia snažili o vyrovnanie, čo sa im v 44. minúte aj podarilo, krásnou strelou do šibenice 1:1. Od tejto chvíle jasne dominovali, ich tlak narastal a po rohovom kope strelili hlavou druhý gól. Nám odišli sily, nestačili sme na súpera, ktorý využil naše zaváhanie v obrane a strelil poistný tretí gól v 58. minúte. Šancu sme si v druhom polčase nevytvorili, súper za predvedený výkon v druhej časti vyhral zaslúžene.“

U14

Senica - Nitra   1:1 (1:0)

Gól: 20. Hološka

Zostava: Čermák - Ladislav, Kudláč (69. Surový), Macho (65. Tomašovič), Barcaj (36. Mošovský), Režnák (47. Horák), Bojnanský, J. Vyletel, Škodáček, Hološka, T. Krč (61. Jurka)

U13

SDM Domino Bratislava - Senica   5:0 (2:0)

Zostava: Demo, Hutta, A. Režnák, Lang, Bayerová, Predmeský, Wallner, Chlupík, Rýzek, Michalec, Ďurica, Mareček, Ráček

U12

SDM Domino Bratislava - Senica   11:5 (6:3)

Góly: 9. a 27. Rehák, 2. Mareček, 38. Flamík, 39. Ftáček

Zostava: T. Jablonický - Komorný, Šajánek, Pavlík, Apolén, Flamík, Sobolič, Sekáč, Ftáček, Drbal, Rehák, Jurík, Mareček, F. Filípek

Roman Truska, tréner: „Do zápasu sme opätovne vstupovali len s 13 hráčmi a do bránky musel nastúpiť dokonca ešte ani nie 9-ročný Jablonický z U10, nakoľko Viktória Opalková išla vypomôcť dievčenskému mužstvu proti Nitre. Zápas ukázal, že si vieme vytvoriť dostatok gólových príležitostí, chlapci sa neboja hrať jeden na jedného. Chcú vymyslieť niečo svoje, majú kreatívne myslenie.“