Čakajú nás Zlaté Moravce

Čakajú nás Zlaté Moravce

8.9.2017 | Vlado Miček

V sobotu prichádza na náš štadión mužstvo zo Zlatých Moraviec. Zápas má začiatok o 19:00 h.

Zlaté Moravce sú zatiaľ mužstvo dvoch tvárí. Z domáceho trávnika si vybudovali nedobytnú pevnosť. Napriek tomu, že v prvých dvoch kolách hostili Ružomberok a Žilinu majú z prvých troch kôl na vlastnom štadióne plný počet bodov. Po víťazstvách s Ružomberkom 2:1 a Žilinou 2:0 naposledy jednoznačne zvíťazili nad Prešovom 4:1.

To na ihriskách súperov akoby hralo úplne iné mužstvo. Na prvý bod po troch kolách stále čaká. Postupne prehralo na Slovane 1:2, v Nitre 0:1 a v Michalovciach 0:2. Nepríjemnú udalosť museli hráči Zlatých Moraviec "prekusnúť" v posledný augustový deň. V dohrávanom zápase 2. kola Slovenského pohára sa po penaltovom rozstrele na ihrisku štvrtoligových Šimonovian so súťažou rozlúčili, keď sa zápas v riadnej hracej dobe skončil 1:1.

Oporou mužstva medzi tromi žrďami je už 43-ročný Pavel Kováč. O deväť strelených gólov sa postarala iba štvorica hráčov. Po tri presné zásahy majú na svojom konte Gešnábel a Urgela, dva strelil Orávik a jeden pridal Bariš. Práve posledne menovaný otváral skóre v posledných dvoch vzájomných stretnutiach Zlatých Moraviec so Senicou.

Naše mužstvo sa počas reprezentačnej prestávky pripravovalo v domácom prostredí. Prestávku spestril prípravný zápas s 8. klubom českej najvyššej súťaže 1. FC Slováckom. Do mužstva na konci prestupového termínu pribudla dvojica hráčov do stredovej formácie. Na ročné hosťovania k nám prišli zo Slovana Samuel Šefčík a z VfB Stuttgart Hans Nunoo Sarpei. Je pravdepodobné, že obaja sa predstavia v základnej zostave. Veľký otáznik visí nad dvojicou Pentecost Obiechina a Romulo Silva, ktorí v priebehu týždňa trénovali iba individuálne. Chýbať bude aj Filip Ďuriš, ktorý si odpykáva trest po červenej karte, ktorú inkasoval v zápase s Prešovom.

Zápas má začiatok v sobotu 9. septembra o 19:00. Ako už tradične bude na tribúne C vyhradený sektor pre mládež a rodiny s deťmi pod názvom Futbalmánia.

Pokladne budú otvorené hodinu pred zápasom, rovnako ako bufety na štadióne.

 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
U11 obsadila druhé miesto na turnaji v Púchove

U11 obsadila druhé miesto na turnaji v Púchove

20.2. | Tomáš Nečas
Nábor do predprípraviek FK Senica U6

Nábor do predprípraviek FK Senica U6

20.2. | Tomáš Nečas
Poď na futbal s futbalmaniou

Poď na futbal s futbalmaniou

15.2. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu