Čakajú nás Zlaté Moravce

Čakajú nás Zlaté Moravce

8.9.2017 | Vlado Miček

V sobotu prichádza na náš štadión mužstvo zo Zlatých Moraviec. Zápas má začiatok o 19:00 h.

Zlaté Moravce sú zatiaľ mužstvo dvoch tvárí. Z domáceho trávnika si vybudovali nedobytnú pevnosť. Napriek tomu, že v prvých dvoch kolách hostili Ružomberok a Žilinu majú z prvých troch kôl na vlastnom štadióne plný počet bodov. Po víťazstvách s Ružomberkom 2:1 a Žilinou 2:0 naposledy jednoznačne zvíťazili nad Prešovom 4:1.

To na ihriskách súperov akoby hralo úplne iné mužstvo. Na prvý bod po troch kolách stále čaká. Postupne prehralo na Slovane 1:2, v Nitre 0:1 a v Michalovciach 0:2. Nepríjemnú udalosť museli hráči Zlatých Moraviec "prekusnúť" v posledný augustový deň. V dohrávanom zápase 2. kola Slovenského pohára sa po penaltovom rozstrele na ihrisku štvrtoligových Šimonovian so súťažou rozlúčili, keď sa zápas v riadnej hracej dobe skončil 1:1.

Oporou mužstva medzi tromi žrďami je už 43-ročný Pavel Kováč. O deväť strelených gólov sa postarala iba štvorica hráčov. Po tri presné zásahy majú na svojom konte Gešnábel a Urgela, dva strelil Orávik a jeden pridal Bariš. Práve posledne menovaný otváral skóre v posledných dvoch vzájomných stretnutiach Zlatých Moraviec so Senicou.

Naše mužstvo sa počas reprezentačnej prestávky pripravovalo v domácom prostredí. Prestávku spestril prípravný zápas s 8. klubom českej najvyššej súťaže 1. FC Slováckom. Do mužstva na konci prestupového termínu pribudla dvojica hráčov do stredovej formácie. Na ročné hosťovania k nám prišli zo Slovana Samuel Šefčík a z VfB Stuttgart Hans Nunoo Sarpei. Je pravdepodobné, že obaja sa predstavia v základnej zostave. Veľký otáznik visí nad dvojicou Pentecost Obiechina a Romulo Silva, ktorí v priebehu týždňa trénovali iba individuálne. Chýbať bude aj Filip Ďuriš, ktorý si odpykáva trest po červenej karte, ktorú inkasoval v zápase s Prešovom.

Zápas má začiatok v sobotu 9. septembra o 19:00. Ako už tradične bude na tribúne C vyhradený sektor pre mládež a rodiny s deťmi pod názvom Futbalmánia.

Pokladne budú otvorené hodinu pred zápasom, rovnako ako bufety na štadióne.

 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Chceš hrať futbal? Naši mládežníci rozširujú svoje rady

Chceš hrať futbal? Naši mládežníci rozširujú svoje rady

16.11. | Klub
Senickí tréneri vzdelávajú aj deti v predškolskom veku

Senickí tréneri vzdelávajú aj deti v predškolskom veku

15.11. | Vlado Miček
Mládežníci dosiahli niekoľko zaujímavých výsledkov

Mládežníci dosiahli niekoľko zaujímavých výsledkov

15.11. | Vlado Miček

Copyright © 2017 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu