Seničanov čaká pohár, opäť na východe

Seničanov čaká pohár, opäť na východe

13.9.2017 | Vlado Miček

Futbalisti FK Senica odohrajú 3. kolo Slovnaft cupu so Spartakom Medzev od 16:00 h.

Naši hráči dnes vycestovali na ďalekú cestu až do Medzevu, ktorý je vzdialený od Senice takmer 400 kilometrov.

Medzev si duel s našim mužstvom vybojoval vďaka úspešnému jedenástkovému rozstrelu v uplynulom kole, keď dokázal zvíťaziť po remíze 1:1 v Ptičí na pokutové kopy 3:1. V úvodnom kole zvíťazil v Košiciach v zápase so Slaviou TU 2:0.

Medzevu sa darí aj v dlhodobej súťaži. Po ôsmich kolách 4. ligy mu patrí prvá priečka, keď prehral jediný duel. Zvyšných sedem naplno bodoval a má skóre 34:9.

Najlepším strelcom mužstva je s 13 gólmi Roman Jurko. Ak je vám meno útočníka známe, nie je sa čo diviť. Svojho času patril 34-ročný futbalista k veľkým talentom slovenského futbalu a zaujímal sa o neho dokonca aj Bayern Mníchov. Ligu si vyskúšal v 1. FC Košice a bol aj v kádri Slovana Bratislava. V zahraničí si vyskúšal pôsobenie v izraelskom Hapoel Ra´anana.

My sme mali v úvodnom kole voľno, v druhom sme si bez väčších ťažkostí poradili s účastníkom 3. ligy MFK Rožňava 4:0. Góly vtedy dávali Dominik Martišiak 2, Filip Ďuriš a Pentecost Obiechina. Dvojgólový strelec Martišiak do zápasu nezasiahne, ale zvyšná dvojica môže svoju gólovú porciu z úvodného zápasu rozšíriť.

Na duel so Spartakom Medzev sme cestovali v deň zápasu a po zápase zostaneme na východe republiky až do sobotňajšieho fortunaligového stretnutia s Michalovcami.

Ak sa nám podarí postúpiť do ďalšieho kola, opäť budeme mať za súpera mužstvo z východu. Už v utorok si prekvapujúco postup vybojoval ďalší štvrtoligista FC Soľ, ktorý po jedenástkovom rozstrele vyradil druholigistu z Bardejova. Soľ je obec neďaleko Vranova nad Topľou. 

 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Ako si viedli mládežnici? Ponúkame výsledky aj hlasy trénerov

Ako si viedli mládežnici? Ponúkame výsledky aj hlasy trénerov

20.9. | Vlado Miček
Mládež na trávnikoch

Mládež na trávnikoch

14.9. | Vlado Miček
Devätnástka doma víťazne s Trnavou

Devätnástka doma víťazne s Trnavou

9.9. | Vlado Miček

Copyright © 2017 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu