Ako si viedla mládež FK Senica - výsledky a hodnotenia trénerov

4.10.2017 | Vlado Miček

Aj uplynulý víkend patril popri áčku zápasom mládeže. U19 siahala po troch bodoch v Ružomberku, ale pokutový kop v 89. minúte znamenal deľbu bodov. Ťažkého súpera mali žiaci, naopak prípravka v zápasoch s Karlovou Vsou dominovala.

U19

MFK Ružomberok - FK Senica   1:1 (0:0)

Góly: 89. Kružliak (11 m) - 71. Mihál

FK Senica: Goga - Kučera, Novanský, Červeňák, Zaťko - Begala, Matta - Ravas - Mihál, Martišiak, Chovan (Vida, Zula, Závodský)

Stano Macek, tréner: „Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný, prakticky bez šancí.  Hrali sme koncentrovane, disciplinovane a súpera sme nepustili prakticky do ničoho. 2. polčas sme hrali omnoho ofenzívnejšie, čo sa prejavilo aj na obraze hry. Dali sme gól v 71. minúte po brejkovej situácii, keď sa trafil Mihál. Ten istý hráč mal rovnakú príležitosť o päť minút ale trafil brankára. Zápas rozhodla nastrelená ruka v poslednej minúte, keď domáci vyrovnali z penalty. Veľká škoda, že sme tento zápas nedotiahli do víťazného konca.“

U17 + U16 - mali voľno, zápasy s Bardejovom boli odložené na 18.10.

U15

FK Senica - AS Trenčín   1:5 (1:4)

Gól: Čmarada

FK Senica: Odráška - Prelec, Kudla, Čech, Kujovský - Mangera, Halabrín, Koprna - Bogdalík, Čmarada, Hanáček (Mach, Morávková, Kadlečík, Selecký)

Jozef Uhlár, tréner: „V zápase sme chceli hrať zo zabezpečenej obrany a prechádzať do protiútokov. Naše plány rýchlo zlyhali, keď súper po našich hrubých chybách viedol už v 11. minúte 2:0 a samozrejme za takéhoto vstupu do zápasu sa hrá v pohode, čo Trenčania dokazovali v ďalšom priebehu. V 26. minúte viedli už 0:3 a dielo skazy dokonal vlastným gólom Kujovský. Nám svitla nádej v 33. minúte, keď Čmarada využil zaváhanie hosťujúceho brankára a upravil na polčasových 1:4. Treba povedať, že hostia boli silný na lopte i v hre 1 na 1. V 2. polčase sme sa snažili o strelenie gólu, no Kadlečík namiesto strely volil ofsajdovú prihrávku. Naopak hostia dobre kombinovali a v závere stretnutia upravili na konečných 1:5, keď sa predtým brankár Odráška trikrát vyznamenal pri nebezpečných strelách hostí. Aj keď druhá časť bola z našej strany lepšia, na výborného súpera to nestačilo a vyhral zaslúžene.“

U14

FK Senica - AS Trenčín   1:2 (0:1)

Gól: Macho

FK Senica: Čermák - Sedláček, Vyletel, Ladislav, Hološka - Bíly - Macho, Škodáček, Kudlač, Režnák - Krč (Surový, Kadlečík, Mošovský, Dobiaš, Barcaj)

Rudo Bíly, tréner: „Do zápasu sme šli s cieľom hrať sebavedomo proti asi najlepšiemu mužstvu v tejto vekovej kategórii. Chceli sme hrať zo zabezpečenej obrany a snažiť sa hrať na rýchle protiútoky s väčším počtom hráčov. Bohužiaľ, už v druhej minúte po nedorozumení medzi našim obrancom a brankárom sme si dali nešťastný vlastný gól, ktorý nás dosť otupil a pribrzdil v sebavedomí. Boli sme v každom osobnom súboji nedôrazní a hlavne pomalší ako súper, ktorý hral veľmi dobre. Do 2. polčasu sme si povedali, že musíme hrať ďaleko odhodlanejšie. Hlavne rýchlejšie a dôraznejšie, čoho výsledkom bol aj náš vyrovnávajúci gól na 1:1. Chlapci v tejto fáze hry hrali vyrovnaný zápas proti favoritovi, ale po ďalšom nedorozumení brankára a obrancov sme dostali lacný druhý gól priamo z rohu. Chlapcom však ďakujem za výkon po prestávke a verím, že i táto prehra nám dodá silu, energiu a vieru vo vlastné schopnosti každého hráča U14 FK Senica!“

U13

FKM Karlova Ves - FK Senica   5:0 (3:0)

FK Senica: Demo - Režnák, Rýzek, Barbirík, Hutta - Mareček, Krchňavý - Michalec - Ďurica, Bayerová, Lang

Marek Tvrdý, tréner: „Na zápas sme cestovali s početnou maródkou (5 hráčov). V úvode sme robili veľa jednoduchých chýb v rozohrávke . Už v 3. min sme inkasovali po podbehnutí centrovanej lopty brankárom. Hra sa postupne vyrovnávala dostávali sme sa postupne do šancí hlavne z protiútokov, ale v 10. min znovu po chybe brankára pri priamom kope sme dostali na 0:2. Tretí gól sme inkasovali po strate lopty a pomalom prepnutí do defenzívy. V 2. polčase sme boli súperovi vyrovnaní. Gól súpera prišiel po spätnom centri do 16-ky , kedy sme nepokryli útočiaceho hráča. Na konci sme si vytvorili niekoľko šancí. Hlavne aktívny Michalec, ale nedokázali sme ich využiť. Niektorí hráči by sa mali zamyslieť nad svojím prístupom k tréningovému procesu a futbalu samému.“

U12

FKM Karlova Ves - FK Senica   16:5 (9:2)

Góly: Pavlík 2, P. Mareček, Ftáček, Chropovský

FK Senica: Filípek / Opalková - Flamík, Kovár, Pavlík, Drbal, Rehák, Chropovský, P. Mareček, Komorný, Ftáček, Šajánek, Apolén, Sekáč

Roman Truska, tréner: „Opätovne chlapci odohrali už ďalší MZ zápas bez striedania a oslabení o chorého Soboliča, Hoška, Búzeka, A. Marečka a Juríka, ktorý odohral zápas v ten istý deň za U11. Herným prejavom dokázalo zaujať len prvé družstvo, ktoré odohralo polčasy výsledkovo v ich prospech 2:1 a 2:2. Futbal sa hrá predovšetkým s loptou, nohami, hlavou a srdcom, čo u niektorých našich hráčoch absentovalo.“

U11

FKM Karlova Ves - FK Senica   8:15

Góly: Pavelka 6, Jurík 2, Svitek, Mikula, Otrubčák, Krajčír, Sobolič, Medovič, Gabriel

FK Senica: Halabrín / Jablonický - Medovič, Vajda, Sobolič, Otrubčák, Kečkéš, Fišan, Svitek, Pavelka, Mikula, Jurík, Gabriel, Bartoš, Krajčír

Peter Baumgartner, tréner: „Odohrali sme ďalší vydarený zápas, prvý polčas asi náš doteraz najlepší. Nedokázali sme však v nasadenom tempe hrať až do konca. Príčinu vidím v nedostatočnom množstve hráčov (iba jeden striedajúci v oboch skupinách) a chýbajúcich silách u hráčov prichádzajúcich po chorobách a zraneniach (Bartoš, Svitek). Tentoraz sa nám nepodarilo vytvoriť dve rovnocenné skupiny, pretože v jednej nám chýbal jeden krajný obranca, ktorého nedokázali zaskakujúci ofenzívny hráči nahradiť. Celkovo treba chlapcov za predvedený výkon pochváliť, víťazstvo bolo zaslúžené aj správanie počas celého pobytu v Bratislave a aj v autobuse bolo v poriadku. Pozn. Potešiteľné je, že na strelených góloch sa podieľalo až deväť hráčov a z toho dvaja stopéri a jeden krajný obranca.“

U10

FKM Karlova Ves - FK Senica   5:21

Góly:  Kopiar 7, Holič 3, Zloch 3, Pittel 3, Čech 2, Švárny, Jankovič, Palkovič

U9

FKM Karlova Ves - FK Senica   18:6

Góly: Tomáš Glinda, Roderik Baran, Šimon Petrík, Martin Palic, Patrik Vadrna, Filip Wolf