Ako si viedli mládežnici? Ponúkame výsledky aj hlasy trénerov

20.9.2017 | Vlado Miček

Zaujala predovšetkým výhra U17 s AS Trenčín, keď zverenci Vlada Včelku svojho súpera zdolali na umelej tráve 2:0.

U19

ŠK Slovan BA - FK Senica   2:0 (1:0)

Zostava: Kováč - Zaťko, Kučera, Novanský, Mihál, Begala, Martišiak, Beňo, Totka, Červeňák, Ravas (Závodský, Zula, Chovan)

Stano Macek, tréner: „Prvý polčas sme hrali organizovane a nepúšťali sme súpera do šancí, avšak vpredu sme takisto neboli nebezpeční, tak ako sme si predstavovali. Na konci polčasu sme si dali lacný vlastný gól, ktorý ovplyvnil ďalší priebeh zápasu. Druhý polčas sme chceli zápas otočiť, ale nehrali sme jednoducho dobre. Súper pridal ešte druhy gól a duel sa vlastne dohrával. Mrzí ma, že sme hrali bez srdca a nasadenia. Porazili sme sa v podstate mi svojim prístupom k stretnutiu.“

U17

FK Senica - AS Trenčín   2:0 (0:0)

Góly: 61. Želonka, 78. Udvorka

Zostava: Gurega - Belica, Orság, Horniak, Mihál - Hoško - Kuba, Mach - Mička, Meliš, Biksadský (Želonka, Chupáň, Udvorka, Milenky)

Vlado Včelka, tréner: „Zápas, ktorý sa hral na umelej tráve sme začali opatrne s pevnou defenzívou a čakaním na rýchly protiútok. Súper bol technickejší a kombinačne lepší. My sme to nahradili chcením a bojovnosťou, čím sme ich prevyšovali. Prvý polčas bol prakticky bez šancí, a tak sa skončil bez gólov. Druhý polčas sa začal opäť v miernej hernej prevahe hostí. My sme bránili a čakali na svoju šancu. Tá prišla v 61. minúte, kde po zahraní priameho kopu a obrovskej chybe brankára sme strelili gól. Od tohto momentu už hostia pôsobili kŕčovito, my sme dobre bránili a nakoniec dve minúty pred koncom sme z rýchleho protiútoku výsledok poistili. Sme radi, že sme zápas zvládli a získali tri body.“

U16

FK Senica - AS Trenčín   0:0

Zostava: Chropovský - Bocko, Šúrek, Halaj, Jablonický - J. Buchel - Novotný, Vyletel - Bartoš, Liška, F. Buchel (Kohút, Fila, Šimurda, Bevelaqua)

Edo Vilčinský, tréner: „Vstup do zápasu sme mali z herného hľadiska podľa našich predstáv, avšak nevychádzala nám predfinálna a finálna fáza. Postupne sa hra vyrovnala a súper sa dostal do 2 dobrých šancí. V závere polčasu nám nevychádzal prechod do obrany a chýbal nám dôraz v osobných súbojoch. Všetky tieto parametre sme v druhom polčase zlepšili. Opäť najmä v úvode druhého polčasu. Vpredu sme však boli málo dôrazní, netlačili sme sa do zakončenia a boli prakticky neškodní, až na jednu šancu v závere. Celkovo sa dá povedať, že remíza v zápase bola zaslúžená. My sme odohrali zatiaľ najslabší zápas ako mužstvo a aj jednotlivé výkony neboli podľa predstáv až na Vyletela a Chropovského.“