Mládež na trávnikoch - výsledky našich nádejí počas víkendu

16.10.2017 | Vlado Miček

Počas víkendu súperili na ihriskách aj naši mládežníci. Ako si počínali aj s vyjadreniami trénerov sa dozviete v článku.

U19

MŠK Žilina - FK Senica   2:1 (1:0)

Gól: 80. Chovan

FK Senica: Kováč - Kučera, Červeňák, Novanský, Matta - Zaťko, Begala- Chovan, Totka, Závodský - Zula (Beňo, Hudcovský)

Stano Macek, tréner: „Úvod zápasu patril domácim, ktorí sa ujali vedenia. My sme paradoxne po góle ožili a vypracovali si dve veľké šance - Zula trafil tyč a Chovan po signále z rohu z piatich metrov napálil do gólmana. Druhý polčas sme hrali viac na lopte a nepúšťali sme domácich vôbec do šancí. Dali sme krásny gól po peknej akcii Chovanom - strela do šibenice z hranice šestnástky v 80. minúte. Bohužiaľ v 90. minúte inkasovali na 2:1 lacný gól, ktorý znegoval celozápasové enormné úsilie mužstva. Je to obrovská škoda, pretože sme v Ružomberku prišli v poslednej minúte o víťazstvo a teraz aspoň o remízu. Pozitívne je, že aj pri absencii piatich hráčov, sme dokázali hrať dobrý zápas.“

U17

FK Senica - MŠK Žilina   1:3 (0:2)

Gól: 48. Mach (11 m)

FK Senica: Gurega - Orság, Horniak, Mach, Biksadský, Parma, Mička, Meliš, Mihál, Želonka, Meňuš (Udvorka, Chupáň)

Vlado Včelka, tréner: Zápas sme začali s tým, že budeme súpera osobne brániť zhruba desať metrov od polovice a vzadu nebudeme atakovať jeho rozohrávku. Ale Žilina má obrovskú kvalitu a niekoľko reprezentantov, tak nás hlavne v strede poľa prehrávali. Prejavilo sa to prvý polčas aj na skóre, kde sme dostali 2 góly a súper si navyše ešte vypracoval niekoľko šancí. Druhý polčas sme to trocha preskupili a hra bola o niečo vyrovnanejšia. Dostali sme však tretí gól, ktorý nás nepoložil, ale naopak, znížili sme z penalty Machom a skúsili sme až do konca súpera napádať. Paradoxne začala Žilina robiť chyby a my sme si vypracovali dve čisté šance, ktoré sme bohužiaľ nepremenili. Súper vyhral zaslúžene, lebo predviedol hernú kvalitu."

U16

FK Senica - MŠK Žilina   0:0

FK Senica: Chropovský - Rampáček, Šúrek, Halaj, Jablonický - Šimurda - J. Buchel, Vyletel - Fila, Liška, F. Buchel (Bocko, Kohút, Novotný)

Edo Vilčinský, tréner: „Do zápasu sme chceli vstúpiť aktívne a agresívne, čo sa nám aj podarilo. Mali sme prevahu a boli dostatočne agresívni v súbojoch, z čoho pramenili zisky lôpt v útočnej a strednej zóne. Vypracovali sme si aj dobré strelecké príležitosti, avšak neboli sme dôrazní a efektívni. Škoda najmä gólovej šance Vyletela. Druhý polčas sme opäť nedokázali udržať tempo a potrebnú kvalitu z prvého polčasu, do šancí sme však súpera nepúšťali, a tak zápas skončil zrejme opäť zaslúženou remízou. V závere sme museli nútene striedať viacerých hráčov, čaká nás náročný program, verím, že sa chalani dajú dokopy. Chalani si zaslúžia pochvalu za snahu a túžbu vyhrať, potrebujeme však strieľať góly.“

U15

FK Senica - Spartak Trnava   1:0 (0:0)

Gól: 62. Kujovský

FK Senica: Odráška - Prelec, Kudla, Čech, Kujovský - Mangera, Halabrín, Hanáček - Čmarada, Kadlečík, Bogdalík (Knap, Koprna)

Jozef Uhlár, tréner: „V bojovnom zápase sme podali disciplinovaný výkon, hráči splnili stanovenú taktiku. Pozorne sme bránili a snažili sme vyrážať do rýchlych protiútokov. Súper hral veľmi ofenzívne, výborne kombinoval, no šancu si vytvoril až v závere 1. polčasu, keď Kudla odkopol loptu smerujúcu do bránky. Súperovu bránku ohrozil len Hanáček z trestného kopu. V 2. polčase hostia pokračovali nátlakovou hrou, otváral sa nám priestor na rýchle protiútoky, jeden z nich Bogdalík nevyužil. V defenzíve sme sa snažili o čo najmenej chýb, no nie vždy to vychádzalo, hostia boli naďalej futbaloví, ich 2 šance zlikvidoval výborný Odráška, a tak platilo to známe nedáš - dostaneš. V 62. min zahrával Hanáček rohový kop a nikým nekrytý Kujovský rozhodol, že body zostali na Záhorí.“

U14

FK Senica - Spartak Trnava   1:1 (1:0)

Gól: 26. Jurka

FK Senica: Čermák - Bojnanský, Vyletel, Ladislav, Hološka - Macho - Jurka, Škodáček, Krč, Režnák - Barcaj (Kudláč, Kadlečík, Mošovský, Tomašovič)

Rudo Bíly, tréner: „Proti silnej Trnave sme šli s cieľom hrať vyrovnaný zápas, i keď nám opäť chýbalo 5 hráčov. Chceli sme hrať odvážne a hlavne dôrazne proti fyzicky vyspelým hráčom súpera, ktorí na začiatku mali miernu hernú prevahu, ktorú sme však dokázali ustáť a hrozili sme hlavne rýchlym protiútokom. V druhej polovici 1. polčasu sme sa herne a kombinačne vzchopili a vytvárali sme si pomaly viac šancí a z jednej z nich Jurka hlavou otvoril skóre zápasu. Do 2. polčasu sme šli s vedomím, že súper bude hrať útočne a my sa budeme snažiť využiť viac priestoru v obrannej línii súpera. Vytvorili sme si dve 100% šance, ale ani jednu z nich sme nedokázali premeniť na gól. Súper mal taktiež pekné futbalové akcie, z ktorých jednu využil po našom obrannom zaváhaní. Do konca zápasu sa hral otvorený rýchly futbal, ktorý spĺňal najvyššie parametre. Chlapcom ďakujem za fantastický výkon a súperovi za výborný zápas.“

U13

DAC Dunajská Streda - FK Senica   6:1 (3:1)

Gól: 27. Barbirík

FK Senica: Demo, Hutta, Režnák, Lang, Barbirík, Bayerová, Halaš, Krchňavý, Wallner, Chlupík, Rýzek, Michalec, Mareček, Ráček

U12

DAC Dunajská Streda - FK Senica   18:2 (6:0)

Góly: 32. S. Pavlík, 38. P. Mareček

FK Senica: Opálková, Komorný, Kovár, Pavlík, Apolén, Hoško, Flamík, Chropovský, Sobolič, Sekáč, Ftáček, Drbal, Rehák, Búzek, P. Mareček, A. Mareček, Filípek

U11

FC Petržalka - FK Senica   5:8

Góly: Pavelka 4, Gabriel 2, Mihok, Čech

Peter Baumgartner, tréner: „Odohrali sme vyrovnaný, bojovný a dramatický zápas. Duel sa pre nás vyvíjal priaznivo, pretože sme sa dostali do dvoj až trojgólového náskoku a ten sme obetavým výkonom všetkých hráčov udržiavali počas celého zápasu až do úplného konca. Chrípkou zdecimované mužstvo, keď si touto chorobou v posledných troch týždňoch prešli takmer všetci hráči si víťazstvo zaslúžilo. Potešiteľné je a to sa opakujem nie prvý raz že výkonnosť mužstva aj hra jednotlivcov má stále stúpajúcu tendenciu.“

U10

FC Petržalka - FK Senica   7:10

Góly: T. Čech 2, Pe. Pittel po 2, D. Švárny, L. Kopiar, A. Mikula, T. Jankovič, D. Hološka, A. Vach