Mládeži sa uplynulý víkend nedarilo

10.10.2017 | Vlado Miček

Mládežnícke výbery zažili neúspešný víkend, keď až na U16 odchádzali z ihrísk ako porazené tímy. Treba na to rýchlo zabudnúť a s o to väčšou motiváciou sa pripraviť na najbližšie stretnutia.

U19

FK Senica - FK Podbrezová   0:2 (0:2)

FK Senica: Goga - Závodský, Zaťko, Kučera, Novanský, Mihál, Begala, Vida, Chovan, Matta, Ravas (Totka, Beňo, Zula)

Stano Macek, tréner: "Rozhodujúce chvíle stretnutia prišli v podstate v úvodnej päťnásťminútovke. Už v 2. minúte sme zbytočne stratili loptu a hostia z prvého rohového kopu na dvakrát zásluhou slabšieho dôrazu defenzívy dopravili loptu do brány. V závere prvej štvrťhodiny sa zopakovala podobná situácia. Zbytočný faul a „skrátený roh“ znamenal vedenie hostí 2:0. V závere polčasu sme sa zásluhou Beňa dostali do šance aj my, ale v čistej šanci netrafil bránu. V druhom polčase sme mali opticky viac z hry, ale šance sme si nedokázali vypracovať, a tak súper bez väčších ťažkostí uhájil víťazstvo."

U17

FK Podbrezová - FK Senica   2:0 (0:0)

FK Senica: Gurega - Belica, Orság, Mihál, Biksadský - Horniak - Mach, Meliš - Milenky, Udvorka, Mička (Stúpal, Želonka, Meňuš)

Vlado Včelka, tréner: "Zápas sme začali pomerne dobre. Súpera sme do ničoho nepustili a naopak sme si vypracovali gólovú šancu, ktorú však Udvorka bohužiaľ nepremenil. Celý prvý polčas sme zodpovedne bránili a vyrážali do protiútokov. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu, mali sme opäť šancu Udvorkom, ktorý však svoj nájazd nepremenil. Trest prišiel v 62. minúte po našej obrovskej chybe, kedy súperov hráč rovnakou kľučkou obišiel troch našich obrancov a s prehľadom zakončil. Za dve minúty sme urobili podobnú chybu, ktorú súper využil a bolo po zápase, ktorý sa už len dohrával. Tento súper bol asi zatiaľ najslabší, čo proti nám nastúpil. Sami sme sa vlastnými chybami pripravili o body a dobrý výsledok.“

U16

FK Podbrezová - FK Senica   1:1 (0:1)

Gól: 19. Šimurda

FK Senica: Chropovský - Bocko, Šurek, Halaj, Jablonický - Šimurda - J. Buchel, Vyletel - Fila, Liška, F. Buchel (Kohút, Novotný)

Edo Vilčinský, tréner: „Opäť sme odohrali zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom sme boli jasne lepší, aktívnejší v zakončení a dominovali sme najmä v kombinačnej hre. Z troch výborných štandardných situácií sme sa nedokázali presadiť, všetko to však vynahradil krásnou strelou Šimurda. Veľmi dôležitý bol aspekt osobných súbojov, ktoré sme dokázali prvý polčas s fyzicky disponovaným súperom vyhrávať. Druhý polčas bol aktívnejší súper, my sme nechodili do súbojov a nemali ani následné odrazené lopty. Do šancí sa súper dostával len zo štandardiek, kde vynikal Chropovský. Pri inkasovanom góle sme však nereagovali adekvátne na niekoľko odrazených lôpt a inkasovali. Myslím, že zápas sa skončil zaslúženou remízou. Hráčov musím pochváliť najmä za prvý polčas a takisto aj niekoľko naozaj krásnych rýchlych kombinácií na ťažkom teréne.“

U15

DAC Dunajská Streda - FK Senica   3:1 (1:1)

Gól: 17. Szolgai (vl.)

FK Senica: Odráška - Prelec, Kudla, Čech, Kujovský - Mangera, Czikora, Hanáček - Čmarada, kadlečík, Bogdalík (Mach, Koprna, Knap, Selecký)

Jozef Uhlár, tréner: „V zápase sme podali bojovný výkon, hlavne v prvom polčase. Domáci vstúpili do zápasu vysoko aktívne, vytvorili si tlak, výsledkom boli ich dve strely na bránu, s ktorými si brankár Odráška poradil. Potom sme sa osmelili, dokázali sme kombinovať i podržať loptu. V 17. minúte po Czikorovom napádaní súperovho hráča si domáci strelili vlastný gól - 0:1. Škoda, že už o minútu domáci po trestnom kope a následnej dorážke vyrovnali na 1:1. Niekoľko sľubných akcií sme nedotiahli do zakončenia. V 2. polčase napriek upozorneniam o vstupe domácich do zápasu sme prehrali súboj 1 na 1 v našej 16-ke a strela domáceho útočníka skončila v sieti. Naša snaha o vyrovnanie už nebola úspešná, naopak po našom zaváhaní s odkopom sme inkasovali tretí poistný gól domácich na 3:1. Škoda, niektorým našim hráčom odišli sily, nastúpili po chorobách a tréningovom výpadku.“

U14

Gól: 20. Barcaj

FK Senica: Čermák - Bojnanský, Vyletel, Ladislav, Hološka - Bíly - Macho, Škodáček, Krč, Režnák - Barcaj

Rudo Bíly, tréner: „V Dunajskej Strede sme odohrali veľmi vydarené stretnutie, kde sme od začiatku boli herne lepším mužstvom. I keď sme nastupovali opäť bez piatich zranených a chorých hráčov a v 20. minúte pre zranenie musel odstúpiť Bíly. Dunajská Streda hrala proti nám jednoduchý rýchly futbal, ktorý sme dokázali v poli prevýšiť našou kombinačnou hrou. Bohužiaľ, opäť sme inkasovali dva veľmi lacné góly, ktoré nás stáli lepší výsledok a dovolím si tvrdiť, že víťazstvo. My sme mali dve - tri pekné gólové akcie (Barcaj, Macho), ktoré si pýtali gól. Ale  trápi nás finalizácia, na ktorej pracujeme a budeme pracovať. Chlapcom však ďakujem za výkon v zápase a verím, že proti Trnave sa budeme tešiť z víťazstva.“