Ponúkame vám hodnotenia zápasov mládežníckych tímov očami trénerov

31.8.2016 | Filip Holec

Všetky naše mužstvá, ktoré boli v uplynulom týždni v akcii boli stopercentné, U17 a U16 mali voľno kvôli reprezentačnému programu svojej kategórie

U19
1. liga st. dorastu
DAC Dunajská Streda - FK Senica   1:3 (1:1)
góly: Vida, Fronc, Ravas

Zostava
: Száraz - Ducár, Červeňák, Krišák, Zaťko - Ravas, Blažek (63. Novanský), Fronc - Kovaľ (88. Beňo), Jedinák, Vida (75. Jenčík)

Patrik Lipnický: „Do zápasu proti ambicióznemu súperovi sme vstupovali s odhodlaním presadiť sa vlastnou hrou. Úvod zápasu ešte nebol z našej strany ideálny, dôležité však bolo, že na inkasovaný gól sme dokázali okamžite rovnako gólovo reagovať. Následne po zjednodušení a zrýchlení prechodu do útoku sme sa začali v zápase čoraz viac presadzovať. Najmä druhý polčas sme súpera predčili po technickej a taktickej stránke, dokázali sme ho prečíslovať hlavne v krídelných priestoroch a zaslúžene doviedli zápas do  víťazného konca.

U15
1. liga starších žiakov
ViOn Zlaté Moravce/Vráble - FK Senica   1:3 (0:2)
góly:
Liška 2, Fila

Zostava: Chropovský - Bocko, Šúrek, Halaj, Gáth, Rampáček, Hlaváč, Vyletel, Fila, Liška, Ligás
Striedali:
Jablonický, F. Buchel, J. Buchel, Plott, Roman

Eduard Vilčinský: "Prvý polčas bol z našej strany nervózny, miestami sme hrali pomaly, bez potrebného zrýchlenia, zmeny tempa a zdravej agresivity. Pomohol nám však prvý gól a následne aj druhý do polčasu. Druhý polčas sme jednoznačne herne ovládli, vypracovali si množstvo šancí. Proti zhustenej obrane sme však vo finálnej fáze boli málo dôrazní. Paradoxne sme inkasovali veľmi smolný a zbytočný gól, na ktorý sme však takmer okamžite reagovali. Celkovo so zápasom nemôžeme byť spokojní, výkony hráčov neboli na úrovni ich schopností. Našli sa však aj pozitívne okamihy a fázy hry - či už výmeny hráčov, spadnutie do medzipriestorov a množstvo vypracovaných šancí."

U14
1.liga starších žiakov
ViOn Zlaté Moravce/Vráble - FK Senica 0:2 (0:1)
góly: Čmarada, Vrablic

Zostava: Opalek - Čech, Vizváry (36. Kadlečík), Prelec (36. Mach), Hanáček, Halabrin, Čmarada (53. Hačko), Knap (45. Bogdalík), Kudla, Piroha (36. Czikora), Vrablic

Jozef UhlárBol to zápas o premieňaní šancí. Domáci si vytvorili dve čisté šance, no nás podržal brankár Opalek. Naopak zo štyroch tutoviek sme my premenili dve a získali tri body u kombinačne dobrého súpera.

U13
1. liga mladších žiakov
FK Senica - ViOn Zlaté Moravce/Vráble   18:3 (11:3)
Góly: Krč 5, Macho 3, Štefík 2, Barcaj, Kudláč, Škodáček, Jurka, Kubinský, Režnák, Bojnanský, Horák

Zostava: Kolínek - Bojnaský, Vyletel, Kudláč - Krč, Bíly, Macho - Barcaj
Striedali: Čermák, Kadlečík, Horák, Mošovský, Sedláček, Kubinský, Surový, Škodáček, Štefík, Režnák, Jurka

Rudolf Bíly: „Na zápas s Vionom sme sa tešili i keď sme mali v živej pamäti posledný nevydarený zápas proti tomuto súperovi. Chlapci vstúpili do zápasu aktívne a už v priebehu desiatich minút sme vyhrávali 5:0. Dominovali vo všetkých herných činnostiach. Súper nás ohrozoval len z ojedinelých protiútokov, ktoré sme však aktívnou obrannou dokázali konštruktívne riešiť. Chlapcom dnes zápas chutil a som rád, že sa dokázali presadiť gólovo aj keď výsledok mohol byť ďaleko vyšší. Gratulujem chlapcom k výsledku a som spokojný z výkonu viacerých hráčov.