Všetci mládežníci uplynulý týždeň bodovali

31.10.2017 | Vlado Miček

Uplynulý týždeň môžeme aj z hľadiska mládežníckych výsledkov považovať za úspešný. Všetky mužstvá bodovali a len U19 a U15 nemali na svojom konte víťazstvá, ale rozhodne nesklamali. Dorastenci majú šancu na víťazstvo už v stredu, keď o 11:00 privítajú na umelej tráve Michalovce.

U19

FK Senica - FC Nitra   0:0

FK Senica: Kováč - Kučera, Červeňák, Novanský, Matta - Begala, Totka - Štefanka - Chovan, Martišiak, Mihál (Vida, Beňo, Ravas)

Stano Macek, tréner: „Súper hral celý zápas nízky hustý defenzívny blok a my sme sa nedokázali presadiť. Mali sme tri šance, ale z gólu sme sa netešili. Súper nevystrelil na bránu. Zaslúžili sme si vyhrať, ale hrá sa na góly.“

DAC Dunajská Streda - FK Senica   3:2 (0:1)

Góly: 1. Martišiak, 58. Vida

FK Senica: Kováč - Závodský, Kučera, Novanský, Mihál, Begala, Martišiak, Vida, Matta, Štefanka, Ravas (Totka, Zula)

Stano Macek, tréner: „Začali sme výborne, keď v 1. minúte sa pekne trafil Martišiak. Pokračovali sme v dobrom výkone, domáci nemali prakticky strelu na bránu a my sme rýchlym presným prechodom neustále hrozili. Boli sme v koncovke nepresní, keď tri situácie mali skončiť gólom. Druhý polčas sme začali zle a super dvomi gólmi otočil. My sme sa znovu dostali do zápasu, po krásnej akcii, kedy Vida vyrovnal na 2:2. Potom sa hralo hore dole a súper lacným gólom rozhodol v 87. minúte. Je to škoda, lebo za výkon sme si zaslúžili bodovať. V posledných zápasoch nám chyba aj trošku šťastia, ale to tak vo futbale chodí a musíme to akceptovať a ísť ďalej.“

U17

DAC Dunajská Streda - FK Senica   4:2 (0:1)

Góly: 19. Hoško, 64. Mach

FK Senica: Gurega - Želonka, Orság, Mihál, Parma - Horniak - Mach, Hoško - Mička, Udvorka, Meňuš (Milenky, Belica, Chupáň)

Vlado Včelka, tréner: „Na priebeh zápasu mal veľký vplyv vietor, ktorý bol veľmi silný. Prvý polčas sme hrali s vetrom a súpera sme zatlačili a naopak nepustili sme ho do žiadnej šance. Dali sme krásny gól Hoškom a zahodili ďalšie dve vyložené šance, ktoré mali Mička a Udvorka. Druhý polčas sme vedeli, že vietor bude poháňať domácich, tak sme sa na to chceli nachystať. V prvej minúte išiel sám na bránu Udvorka, ale bohužiaľ nedal. To sa nám nakoniec vypomstilo. Po katastrofálnej chybe brankára sme dostali vyrovnávajúci gól. Po rohu a skrumáži sa domáci dostali do vedenia. Ešte sme stihli vyrovnať Machom 15 minút pred koncom. Ale opäť z rohu po neistote nášho brankára sme dostali tretí gól. Štvrtý gól v našej sieti bol už výsledkom nášho vabanku. Z tohto zápasu sme mohli vyťažiť viac nebiť našich veľkých chýb.“

FK Senica - MFK Zemplín Michalovce   3:2 (1:0)

Góly: 2. Meliš, 71. Želonka, 75. Udvorka

FK Senica: Gurega - Belica, Orság, Mihál, Želonka - Horniak - Mach, Vyletel - Mička, meliš, Meňuš (Udvorka, Milenky, Chupáň)

Vlado Včelka, tréner: „Zápas sa pre náš tým začal veľmi dobre, keď už v druhej minúte po chybe hostí skóroval Meliš. Tento gól nás uspokojil natoľko, že sme prestali hrať a súper prebral iniciatívu. V druhej časti polčasu sa zápas vyrovnal a po jednej šanci na obidvoch stranách sa aj skončil polčas výsledkom 1:0. Do druhej časti sme vstúpil menej koncentrovaní a súper toho využil na vyrovnávajúci gól. Aj keď tomu predchádzala jasná ruka súperovho hráča, ktorú postranný rozhodca určite videl, ale nepochopiteľne neodmával. Tento moment priniesol na ihrisko veľkú nervozitu a hlavne na našich hráčoch to bolo vidieť, lebo cítili veľkú krivdu. Súper toho využil a po našej chybe streli druhý gól. My sme chceli vyrovnať a zmenili sme hru na dvoch útočníkov. Nakoniec našim vykúpením bol gól Želonku, ktorý krásne trafil asi z 25 metrov šibenicu. To nám pomohlo a nakoniec sme po rýchlom protiútoku strelili aj víťazný gól Udvorkom. Body nás tešia lebo súper hral veľmi dobre a prispel tak ku kvalite zápasu.“

U16

DAC Dunajská Streda - FK Senica   1:2 (0:0)

Góly: 50. Fila, 56. F. Buchel

FK Senica: Šnirc - Bevelaqua, Šúrek, Halaj, Jablonický - Liška - J. Buchel, Vyletel - Fila, Kohút, F. Buchel (Bocko, Černák, Hanáček, Halabrín)

Edo Vilčinský, tréner: „Zápas sa hral v obrovskom vetre. My sme mali prevahu vetra prvý polčas, ale úvod zápasu sme absolútne nezachytili. Chceli sme hrať nátlakovú kolmú hru, ľahkými stratami lôpt sme však súpera púšťali do nebezpečných brejkov. Postupne sme hru ovládli a natlačili sa pred súperovu bránku. Vyložené šance sme však nedokázali využiť. Druhý polčas sme hrali naopak proti vetru a ujali sa vedenia po krásnej strele Filu. Po góle na 1:1 sme veľmi rýchlo reagovali a po góle Filipa Buchela opäť otočili výsledok. Po druhom presnom zásahu sme však ostali pasívni a domáci vyvinuli veľký tlak. Opäť mrzia nevyužité šance, vypracovali sme si ich veľké množstvo. Vietor však zápas výrazne ovplyvnil.“

FK Senica - MFK Zemplín Michalovce   2:1 (2:1)

Góly: 16. Liška, 26. Jablonický

FK Senica: Chropovský - Bevelaqua, Šúrek, Jablonický, Bocko - Halaj - J. Buchel, Liška - Černák, F. buchel, Fila (Kohút, Zelenka)

Edo Vilčinský, tréner: „Do zápasu sme vstupovali s cieľom hrať aktívne a čo najskôr streliť gól. Po náznakoch šancí z krídelných vertikál, sme sa ujali vedenia zo štandardnej situácie v 16 minúte. O 10 minút neskôr sme dali navlas rovnaký gól. Tento presný zásah nás mal upokojiť, avšak o minútu na to sme si dali vlastný gól z jedinej strely na bránku. Druhý polčas sme hrali proti vetru a úvod polčasu nám nevyšiel. Následne sme opäť prebrali iniciatívu, ale dobré šance sme nedokázali premeniť. Chalanom patrí poďakovanie za zvládnutie náročného zápasového programu pri absencii viacerých hráčov, bojovnosť a túžbu vyhrať. Pracovať musíme na herných činnostiach pod tlakom (krytie lopty telom, prvý dotyk, zakončenie).“

U15

FK Senica - Slovan Levice   0:0

FK Senica: Odráška - Prelec, Kudla, Čech, Kujovský - Mangera, Halabrín, Koprna - Knap, Kadlečík, Hanáček (Mach, Čmarada, Bogdalík)

Jozef Uhlár, tréner: „Kvalitu zápasu ovplyvnil silný nárazový vietor počas celého zápasu. Hráči mali sťaženú kontrolu nad loptou na obidvoch stranách. Súper sa zameral na defenzívu počas celého zápasu, snažil sa vyrážať do ojedinelých protiútokov. Napriek príprave na defenzívu súpera sme si nevedeli vytvoriť viac gólových príležitostí. Ak bol už brankár hostí prekonaný, zastavila strelu Hanáčka z trestného kopu žrď. Hostia si nevytvorili žiadnu  gólovú príležitosť, my sme sklamali v ofenzívnej činnosti.“

U14

FK Senica - Slovan Levice   2:0 (1:0)

Góly: 18. Hološka, 45. Kudláč

FK Senica: Čermák - Ladislav, Kudláč, Jurka, Macho, Bíly, Bojnanský, Vyletel, Škodáček, Hološka, Krč (Režnák, Barcaj, Mošovský, Sedláček, Dobiaš)

Rudo Bíly, tréner: „Zápas sa hral za silného vetra, ktorý ovplyvnil celkovú úroveň a kvalitu zápasu! Levice sme počas celého stretnutia zatlačili na ich polovicu a hral sa súboj našich chlapcov proti silnej defenzíve súpera a silného vetra. Dnes sme však nehrali to, čo sme chceli a aj vinou počasia sme sa nedokázali výraznejšie presadiť vo finalizácii. Spokojný som, že sa zápas dokázal odohrať v takom počasí, ale výkon viacerých hráčov si predstavujem inak! Gratulujem chlapcom k víťazstvu, ktoré však malo byt ďaleko ďaleko výraznejšie."

U13

Slovan Bratislava - FK Senica   9:1 (3:0)

Gól: Bayerová

FK Senica: Demo - Režnák, Rýzek, Chlupík, Hutta - Wallner - Mareček, Barbirík, Krchňavý, Bayerová - Michalec (Ráček, Lang, Halaš, Predmeský, Ďurica)

Marek Tvrdý, tréner: „V dohrávanom 5. kole sme cestovali na Slovan. Zmenili sme rozostavenie na 4-1-4-1 s cieľom prehustiť stred ihriska a spoliehať sa na rýchly protiútok. Súper hral od začiatku aktívne a ukazoval svoju vysokú kvalitu v hernej činnosti jednotlivca, herných kombináciách, ale aj nasadení. Hneď  v 1. minúte súper viedol 1:0 po priamom kope a do polčasu pridal ešte dva góly. V druhom polčase pokračoval súper v aktívnej hre, my sme začali robiť znovu množstvo individuálnych chýb, ktoré súper dokázal trestať.  Chýbala nám väčšia ponuková činnosť a aj keď sme loptu získali okamžite sme ju strácali pokazením jednoduchej kombinácie ktorú súper aktívne napádal. Ku koncu druhého polčasu sme si dokázali vytvoriť dve šance, kedy sme išli sami na brankára, ale premeniť sa podarilo len jednu. V 60. minúte Bayerová po kľučke na brankára strieľala do prázdnej brány.“

Slovan Levice - FK Senica   2:3 (0:1)

Góly: Bayerová 2, Michalec

FK Senica: Ráček - Režnák, Rýzek, Krchňavý, Hutta - Wallner - Mareček, Barbirík, Chlupík, Bayerová - Michalec (Demo, Lang, Halaš, Predmeský, Ďurica)

Marek Tvrdý, tréner: „Do zápasu sme vstupovali s cieľom uspieť a zdvihnúť si sebavedomie, čo sa nám aj podarilo. Už v 6. minúte sme viedli gólom Bayerovej. Od tohto momentu sme ovládli hru,  boli sme dominantnejším mužstvom. A to napriek tomu, že sme znovu robili veľa nevynútených chýb, hlavne pri preberaní a prihrávaní. Cez polčas som hráčov nabádal k ešte zvýšenej aktivite a skvalitneniu kombinácie. Súperovi sa podarilo už za tri minúty vyrovnať, naše mužstvo znervóznelo, súper nás začal prehrávať z čoho vyplynul gól na 2:1 v 44. minúte. Súper jasne ovládol hru, ale nám sa podarilo po výkope brankára a samostatnom nájazde Michalca vyrovnať na 2:2. Od tohto momentu sme znovu začali byť aktívnejší a začali prichádzať naše šance. V krátkom časovom slede sme nevyužili dve výborné príležitosti. Keď už sa zdalo, že zápas skončí remízou, prišla individuálna akcia Bayerovej, ktorá rozhodla zápas. S výsledkom zápasu som spokojný, no nie s predvedenou hrou hlavne v druhom polčase, keď sme súperovi dovolili dostať sa do zápasu. Dúfam že táto výhra nám pomôže hlavne po mentálnej stránke.“