Hodnotenia mládežníckych zápasov našej Akadémie očami trénerov

Hodnotenia mládežníckych zápasov našej Akadémie očami trénerov

09.08.2016 | Filip Holec

Až trojica našich mužstiev sa v uplynulom týždni predstavila na pôde rakúskeho Mattersburgu a vzhľadom na okolnosti rozhodne nesklamali

U19
SV Mattersburg - FK Senica   0:2 (0:1)
Góly: Varga, Zaťko

Zostava: Száraz - Mikúšek (55. Ducár), Červeňák, Krišák, Mihál (45. Zaťko) - Ravas (55. Fila), Varga, Fronc - Vida, Lepieš (55. Reľovský), Kovaľ (45. Jedinák)

Patrik Lipnický
: „Aj keď sme sa na začiatku zápasu ujali vedenia, prvý polčas nebol úplne podľa našich predstáv. Pri zakladaní a vedení útoku sme ľahko strácali lopty, tým pádom sme pre súperovu bránu neboli dostatočne nebezpeční. Druhý polčas sme sa výrazne zlepšili a herne mali jednoznačne navrch. Dobrým držaním lopty, rýchlou kombináciou a vysokým napádaním sme dostávali súpera pod tlak. Mrzí nás len, že z väčšieho množstva šancí sme sa nedokázali ešte viackrát gólovo presadiť.”


U17

FK Senica - SC Sopron (Maďarsko)   3:0 (2:0)
Góly: Kuba, Závodský, Mader

Zostava: Gurega - Mader, Žitný (Kučera), Štefanka, Vajda - Martišiak, Bašista, Kuba - Závodský, Zula (Buran), Mička (Scholtz)

Pavol Gregora
: „Z mojej optiky sme podali veľmi dobrý výkon od ktorého by sme sa chceli odrážať v nasledujúcom období. V útočnej fáze sme opäť spravili pokrok v zakladaní a vedení útoku.  V obrannej fáze sme boli organizovaní, o čom svedčí fakt, že sa súper nedostal do žiadnej šance. Strelili sme pekné góly, ale opäť sme nepremenili 4 vyložené šance. Hráči sa v tréningovom procese neustále zlepšujú a teším sa, keď sa nám podarí tú kvalitu preniesť v plnej miere do zápasu. Snažíme sa učiť hráčov, aby boli sebavedomí a pracovali pod tlakom súpera, čo sa nám darilo počas celého zápasu, ale chceme byť ešte rýchlejší, kreatívnejší, efektívnejší a dominantnejší."


U16
SV Mattersburg - FK Senica 2:3

Góly: L. Zelníček, Giľák, Meliš

Zostava
: Vrzala - Parma, Javorský, Horniak (55. Orság), Krišica (55. Mihál) - F. Zelníček, P. Jedinák, Mach - Želonka (60. Milenky), L. Zelníček, Giľák (60. Belica)

Ján Krupa
: „Začiatok zápasu sme mali veľmi zlý, vôbec sme nehrali našu hru, tým pádom sme nemali postupný útok k čomu hráčom nabádame. Po inkasovanom góle sa naša hra zlepšila, začali sme si veriť a do polčasu sme vyrovnali. V druhom polčase sme zlepšili okamžitý pressing, získavali sme odrazené lopty našim lepším výberom miesta, začali sme lepšie kombinovať a vsietili dva góly. Musíme ešte zlepšiť prechod do obrany a po zisku lopty mať väčší pokoj na lopte.“


U15
Zbrojovka Brno - FK Senica 2:4 (1:3) 2 x 35 min
Góly: 8. Vyletel, 32. Liška, 34. Ligás, 70. Liška

Zostava: Chropovský - Bocko, Halaj, Jablonický, Gáth - Hlaváč, Vyletel, J. Buchel - Ligás, Liška, T. Fila
Striedali: Bevelaqua, Hecht, Roman

Eduard Vilčinský
: „Po výbornom vstupe do zápase, ktorý sme okorenili aj vedúcim gólom v 8.minúte sa hra postupne vyrovnala. Súper síce viac kombinoval, my sme však mali výborný prechod do útoku. Po zbytočnom góle na 1:1 sme sa ešte pred prestávkou presadili dva krát - najmä gól po spolupráci Buchel - Ligás bol ukážkový. Druhý polčas z našej strany zniesol prísnejšie kritéria iba v niektorých pasážach. Napriek tomu sme si vypracovali dostatok gólových šancí, ktoré však ostali nevyužité. Pred koncom zápasu nám dochádzali sily a podržal nás brankár Chropovský."

SV Mattersburg - FK Senica 2:1 (1:1) 2 x 40 min

Gól: 40. Ligás

Zostava: Chropovský - Bocko, Šurek, Halaj, Gáth - Hlaváč, J. Buchel, Vyletel - Ligás, Liška, T. Fila

Striedali: Bevelaqua, Roman, Plott

Eduard Vilčinský: „Proti fyzicky vyspelému súperovi sme nezachytili úvod zápasu a inkasovali gól z rohu. Do hry sme sa dostávali veľmi pomaly, ale postupne sme ukázali individuálnu a kolektívnu kvalitu. Prvý polčas mal výborné tempo z oboch strán, naše šance zostali nevyužité kvôli detailom v individuálnych herných činnostiach. Druhý polčas sme boli veľmi aktívni, skvalitnili sme obranu v našej útočnej zóne a vypracovali si dostatok gólových šancí – trošku nás opustilo šťastie, kedy sme nastrelili dva krát brvno a raz žrď. Po prestriedaní opäť upadla kvalita našej hry a doplatili sme na to inkasovaným gólom. Potešujúce však bolo najmä zlepšenie herných situácii a úsekov hry na ktorých pracujeme v tréningovom procese.“

 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

14.6. | Tomáš Nečas
Schaeffler cup 2018 úspešný aj pre našu akadémiu

Schaeffler cup 2018 úspešný aj pre našu akadémiu

12.6. | Tomáš Nečas
Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (22.T)

Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (22.T)

7.6. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu