Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (18.T)

09.05.2018 | Tomáš Nečas

V 18. týždni dosiahli naše mládežnícke družstvá dve remízy - U15 a U14 zhodne s Trnavou. U17 a U16 nestačili na Ružomberok, ženy podľahli Dúbravke 3:1. Výber U19 a naše žiačky mali voľno.

1. liga mladší dorast U17
FK Senica - MFK Ružomberok   0:1 (0:0)

Zostava: Gurega - Biksadský, Parma, Horniak, Belica - Stúpal (41. Meňuš), Kuba (78. Udvorka), Mička - Hoško, Želonka, Meliš

1. liga mladší dorast U16
FK Senica - MFK Ružomberok   0:2 (0:0)

Zostava: Šnirc - Bartoš, Šúrek, Liška, Novotný - Fila (74. Chropovský), Buchel, Rampáček, Pavličko (64. Jablonický), Bevelaqua - Kohút

Miroslav Hainc (tréner): „Zápas sme začali dobre. Hostia sa snažili otvárať hru cez obrancov. Dobrým napádaním sme si vytvorili prevahu, mali sme podporu vetra, štandardné situácie, ale chýbal strelec, pohotové zakončenie. Od 20. min od tohto spôsobu súper upustil, hru zjednodušil,  začínal byť nebezpečný.  úvode druhého polčasu sme nevyužili tutovku, Pavličko netrafil bránu a Ružomberok trestal. V 46. min výhodu vetra využil dobre hrajúci Veselovský a priamo z rohového kopu vsietil úvodný gól zápasu. Naša snaha o vyrovnanie bola neúspešná. V 78. min poisťovací gól hostí vsietil Varga. Bol to už náš ôsmy zápas na domácom ihrisku, keď sme nedali gól.“

1. liga starší žiaci U15
Spartak Trnava - FK Senica   2:2 (1:1)
góly: 4. Hanáček, 43. Kadlečík

Zostava: Odráška - Vizváry, Kudla, Čech, Prelec - Halabrín - Czikora (59. Koprna), Hanáček - Čmarada (69. Knap), Blaha, Kadečík (66. Bogdalík)

Jozef Uhlár (tréner): V Trnave sme podali bojovný a disciplinovaný výkon. Súpera sme sa nezľakli ako v predchádzajúcich zápasoch. Domáci začali aktívne a v 3. minúte sa ujali vedenia strelou zo 16-ky - 1:0. Odpovedali sme peknou akciou už o dve minúty, keď Blaha sa perfektne uvoľnil a jeho prihrávku Hanáček využil na strelenie gólu - 1:1. I keď mali domáci viac z hry, pozorne sme bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov, no Blaha 2x nevyužil svoje zakončenie. Nebezpečné strely domácich zneškodnil výborný Odráška, raz mu pomohla žrď. V druhom polčase nás domáci viac pritlačili, no boli sme to my, keď v 41. minúte perfektný center Czikoru využil na strelenie vedúceho gólu Kadlečík - 1:2. Domáci vrhli všetko na útočnú aktivitu, niektoré sľubné akcie sme nedotiahli do konca. V 69. minúte sa domáci dočkali, keď po skrumáži v našej 16-ke dotlačili loptu do siete - 2:2. Napriek inkasovanému gólu v závere si myslím, že remíza je spravodlivá.

1. liga starší žiaci U14
góly: 34. Ferenčík vl., 60. Hegyi

Zostava: Čermák - Dobiáš, Kudláč, Jurka (43. Surový), Macho, Bíly, Vyletel, Škodáček, Režnák, Hološka (54. Barcaj), Hegyi (61. Mošovský)

2. liga ženy
FK Dúbravka - FK Senica 3:1 (2:0)
góly: 46. Morávková

Zostava: Poništová - Deáková, Machová, Chudá, Žilíneková, Krásna, Pavlíková, Morávková, Joríková, Híľovská, Markovičová

Richard Opalek (tréner): „Do zápasu sme vstúpili dobre útočne aj kombinačne, hra mala tempo. Keďže sme naše dve najväčšie šance v prvom polčase nevedeli využiť a súper svoje využil, polčas sme prehrávali 2:0. Hneď v prvej minúte druhého polčasu sme znížili na 2:1, ale súper našu snahu vyrovnať zastavil, keď dobre umiestnenou strelou spoza šestnástky zvýšil na 3:1. Hrali sme útočný futbal so snahou vrátiť sa do zápasu. Vyrovnať sa nám skoro podarilo, keď sme v poslednej pätnásťminútovke dvakrát išli sami na bránu, no tieto úniky sme trestuhodne zahodili. Dievčatá odviedli dobrý výkon, zápas bol remízový, no ak nebudeme premieňať šance, nebudeme bodovať. Dnes nevyhralo lepšie družstvo, ale šťastnejšie.“