Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (20.T)

22.05.2018 | Tomáš Nečas

V 20. týždni hrali naše mládežnícke družstvá vo veľkom štýle. U17 a U16 porazili na ihrisku v Čáčove rovesníkov z Trenčína, U15 a U14 zvíťazili zhodne v Leviciach 4:0. Žiačky pod vedením trénera Opaleka nedali šancu Dunajskej Strede a nadelili súperkám sedem gólov. Jedinú stratu bodov za remízu zaznamenali naše ženy.

1. liga mladší dorast U17
FK Senica - AS Trenčín   1:0 (0:0)
gól: 64. Želonka

Zostava: Chropovský - Belica, Mihál, Parma, Biksadský - Horniak - Mička, Vyletel (79. Stúpal) - Meňuš (70. Kuba), Meliš (65. Udvorka), Želonka

Vladimí Včelka (tréner):
Do tohto zápasu sme išli s tým, že chceme Trenčín čo najvyššie pressovať. Vedeli sme, že chcú hrať a budú rozohrávať. Chceli sme ich donútiť nakopávať lopty a na to sme boli nachystaní. Podarilo sa nám to a chlapci to zvládli veľmi dobre. Počas celého zápasu sme súpera nepustili do nejakej šance a sami sme si vypracovali niekoľko príležitostí. Nakoniec sa nám podarilo skórovať v 64. minúte Želonkom po peknej kolmej akcii. Do konca zápasu sme súpera už do ničoho nepustili, a tak si myslím, že sme vyhrali zaslúžene. Vzhľadom na kvality súpera je toto víťazstvo veľmi cenné.

1. liga mladší dorast U16
FK Senica - AS Trenčín   3:0 (0:0)
gól: 72. Kohút, 74. Bocko, 78. Bevelaqua

Zostava: Šnirc - Bocko, Šúrek, Liška, Novotný - J. Buchel, Rampáček, F. Buchel - Fila (66. Bartoš), Kohút, Pavličko (58. Belevaqua)

Miroslav Hainc (tréner): „Aj v druhom jarnom zápase s týmto súperom sme boli úspešní. Zrejme nám spôsob hry Trenčína vyhovuje. Podobne ako v predchádzajúcom zápase v D. Strede sme góly vsietili v závere zápasu. Prvý gól v 72. min sme dosiahli po úspešnom pressingu a nechytateľnej strele Kohúta. Potom v 74. min a 78. min zaznamenali premiérové góly v ročníku Bocko a Bevelaqua. Významnou mierou k víťazstvu prispeli striedajúci hráči Bevelaqua (1 gól + 1 asistencia) a Bartoš (1 asistencia). Hráčov v tomto zápase zdobila pracovitosť.“

1. liga starší žiaci U15
FK Slovan Levice - FK Senica   0:4 (0:4)
góly: 19.,35. Czikora, 28. Kudla, 33. Čmarada

Zostava: Odráška - Vizváry (50. Mach), Kudla, Čech, Prelec - Halabrín - Czikora, Krištof (36. Koprna) - Čmarada (50. Knap), Kadečík (65. Bogdalík), Hanáček (36. Blaha)

Jozef Uhlár (tréner): Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sme dominovali vo všetkých herných činnostiach, vytvorili sme si dostatok šancí a presadili sme sa i gólovo, keď sa 2x presadil Czikora, raz Kudla s Čmaradom. Domáci sa k zakončeniu prakticky nedostali. Okrem gólov domácich zachránila raz žrď a raz brvno. V druhom polčase napriek upozorneniam sme sa uspokojili s výsledkom, nehrali sme tak ofenzívne ako v prvom polčase, no i napriek tomu sme hru kontrolovali a domácich sme prakticky do gólovej šance nepustili. Nechápem však, prečo sa hral druhý polčas v nervóznej atmosfére, keď o výsledku bolo prakticky rozhodnuté, k čomu prispeli niektorí domáci fanúškovia, k rozhodcom sa radšej nevyjadrujem a vrcholom bolo správanie sa domácich hráčov, ktorí neuniesli trpkosť prehry. K žiackej lige to absolútne nepatrí.

1. liga starší žiaci U14
FK Slovan Levice - FK Senica   0:4 (0:2)
góly: 14.,33. Macho, 46. Bíly, 57. Hološka

Zostava: Čermák (64. Kadlečík) - Ladislav, Surový (52. Jurka), Kudláč (60. Mošovský), Macho, Dobiaš (60. Bojnanský), Bíly, Vyletel, Škodáček, Krč (46. Hološka), Hegyi

1. liga žiačky WU15
FC DAC 1904 Dunajská Streda - FK Senica   0:7 (0:2)
góly: 9. Kňazovičová, 26.,42.,60. Majzúnová, 54. Krásna, 62.,66. Šedivá

Zostava: Opalková - Mošovská, Vrbová, Kuchtová, Krahulcová, Šedivá, Kňazovičová, Krásna, Fajtáková, Majzúnová, Flajžíková, Cervová, Bošáková

Richard Opalek (tréner): Od začiatku zápasu sme to boli my, kto diktoval tempo hry. Hrali sme útočný futbal s množstvom šancí. Priebeh zápasu bol jednoznačne v našej réžii, polčasy mali iba jediný rozdiel, že v prvom sa nám podarilo premeniť iba dve šance, no v druhom sme gólové príležitosti viac využili. Súper nás ničím v zápase neprekvapil, svoju jedinú šancu na gól nepremenil, a tak sme dnes suverénne zvíťazili.

2. liga ženy
FC DAC 1904 Dunajská Streda - FK Senica   4:4 (2:3)
góly: 5., 38. Morávková, 25. Híľovská, 66. Pavlíková

Zostava: Poništová -  Deáková, Machová, Chudá, Žilíneková, Kovárová, Pavlíková, Morávková, Joríková, Zeleňáková, Hiľovská

Richard Opalek (tréner):
 So súperom sme odohrali zápas so šancami na oboch stranách. Oba polčasy dnešného zápasu boli herne vyrovnané, obe družstvá podali rovnako bojovný výkon, pri ktorom sa vedenie v zápase striedalo. Remíza bola spravodlivá a zaslúžená pre obe družstvá.