V generálke sme zdolali FC Gyirmót 3:2

10.02.2018 | Tomáš Nečas

V poslednom zápase zimnej prípravy sme dokázali zvíťaziť nad mužstvom FC Gyirmót. Generálka pred jarnou časťou Fortuna ligy dopadla nakoniec úspešne.

0.kolo, sobota 10.2.2018, 13:45
FC Gyirmót FC Gyirmót
2
3
(0:2)
FK Senica FK Senica
FC Gyirmót: Rengel - Farkas, Széles, Lengyel, Paku - Németh, Czár, Csongrádi, Villám - Kiss, Sandal
FK Senica: Holec (68. Milošovič) - Práznovský, Ranko (75. Šefčík), Podhorin (68. Otrísal) - Brašeň (68. Ďungel), Cuadros (68. Suchan), Zezinho (75. Richtárech), Sarpei (68. Krč), Lupták (46. Villarraga) - Vaščák (68. Castaneda), Celis (75. Miklos)

Góly: 63. Gergo Szalánszki, 79. Ádám Présinger - 8. a 12. Richard Celis, 90.+ Jakub Krč

Komentár

V poslednom prípravnom stretnutí pred jarnou časťou Fortuna ligy nastúpili Záhoráci proti ôsmemu tímu druhej maďarskej ligy - FC Gyirmót.

Úvodná päťminútovka patrila domácim, do zakončenia sme ale súpera cez pozornú obranu nepustili. V 8. minúte vysunul centrovanou loptou Podhorin obratného Richarda Celisa, ten si loptu hodil do priestoru a spravil z brankára Rengela štatistu -  0:1. V 12. minúte rozohral Cuadros roh, loptu predĺžil hlavou na zadnú tyč Ranko a Celisova hlavička od hornej žrde zamierila do bránky - 0:2. Súper sa dostal do zakončenia v 18. minúte, ale trafil iba bočnú sieť Holecovej bránky. V 26. minúte videli diváci najkrajšiu akciu zápasu, Cuadros si na polovici ihriska urobil z troch domácich hráčov cvičné kužele, vtipnou prihrávakou vysunul do brejku Celisa, juhoameričan ale poslal loptu tesne vedľa bránky. V našej zostave sa predstavil premiérovo aj Oliver Práznovský, ktorý je u nás na skúške. Polčas sme dohrávali na polovici súpera.

Do druhého polčasu naskočili čerství hráči, súper zvýšil aktivitu. V 55. minúte sme mohli viesť už 3:0 ale technická strela Cuadrosa po prihrávke Vaščáka letela tesne nad. V 62. minúte sa gólu dočkali aj domáci, po chybe striedajúceho Villarragu sa dostal k strele Szalánszki, brankár Holec nedokázal na mierenú strelu k tyči zareagovať - 1:2. V 71. minúte našiel krížnym pasom Suchan rozbehnutého Ďungela, brankár domácich jeho pokus vyrazil na roh. V 79. minúte sa domácim podarilo vyrovnať, keď po odrazenej lopte prekonal bezmocného Milošoviča z uhla Présinger - 2:2. Zápas sa schyľoval k remíze, ale posledné slovo sme mali predsa len my. V nadstavenom čase druhého polčasu vysunul Richtárech prudkou prihrávkou do brejku Ďungela, po strele nášho stredopoliara loptu brankár vyrazil len pred seba, kde stál dobre postavený Jakub Krč a  uzatvoril skóre zápasu na výsledných 3:2 pre Záhorákov.